موشن گرافیک Motion graphics مزایای گوناگونی دارد و حسن های استفاده از آن در کسب و کار محدود به یکی دو مورد نمی باشد. مشتری با بهره گیری از ویدیوهای موشن گرافیک می تواند به راحتی موضوعات پیچیده و سردرگم کننده را برای مخاطب خود به صورت قابل فهم نمایش دهد. تولید محتوای ویدیویی به دلیل جذابیت بصری قدرت بیشری در بیان موضوعات به نسبت کلمات دارد. همین موضوع باعث شده است که امروزه افراد بیشتری تبلیغات متنی را کنار بگذارند و تبلیغات ویدیویی را انتخاب کنند. در این مقاله با نماتیک همراه باشید تا مزایای استفاده از موشن گرافیک را با یکدیگر بررسی کنیم.
اهمیت استفاده از موشن گرافیک در تبلیغات و بازاریابی

همان طور که در مقالات پیشین به مفهوم موشن گرافیک اشاره شد گفتیم که، موشن گرافیک از تلفیق سه عنصر اصلی طراحی گرافیک، انیمیشن و صدا به وجود می آید. موشن گرافیک با استفاده از درهم آمیختن سناریو و تصاویر متحرک موضوعات دشوار را به سادگی هرچه تمام تبدیل به یک ویدیوی تبلیغاتی جذاب و شگفت انگیز می کند.

موشن گرافیک جذابیت بصری زیادی برای بیننده دارد. به همین دلیل امروزه تبدیل به یکی از ابزارهای قدرتمند و کاربردی در بازاریابی و برندینگ شده است. بازاریابی دیجیتال به دلیل تاثیر بیشتر و در عین حال راحت بودن به نسبت دیگر روش های بازاریابی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. این موضوع به تنهایی اهمیت موشن گرافیک را در برندینگ چندین برابر می کند؛ محتوای ویدیویی برای کاربران بسیار جذاب هستند و به همین علت بهتر است که صاحبان مشاغل از این طریق پیام هدف را به مخاطب خود برسانند تا بتوانند با معرفی خدمات و محصولات خود افراد بیشتری را جذب کنند.


مزایای موشن گرافیک چیست؟

بدون شک می توانیم بگوییم که موشن گرافیک یک تجربه ی تکرار نشدنی در جذب مشتری و بازاریابی است. شما با بهره گیری از این نوع تبلیغات ویدیویی علاوه بر اینکه در زمان خود صرفه جویی می کنید هزینه ی کمتری نیز به نسبت دیگر روش های تبلیغاتی پرداخت خواهید کرد. از این رو موشن گرافیک بسیار مقرون به صرفه است. مهم ترین مزایای استفاده از موشن گرافیک عبارت اند از:


برندینگ

برندینگ در بیانی ساده به این معناست که نام برند شما بر سر زبان ها بیفتد و تمام افراد جامعه به خوبی خدمات و محصولات شما را بشناسند. حال به این فکر می کنید که این موضوع یعنی چه؟ بگذارید با یک مثال برایتان توضیح دهم؛ در دنیای دیجیتال امروزی بسیاری از افراد خرید خود را به صورت اینترنتی و آنلاین انجام می دهند. زمانی که می خواهید محصول مدنظرتان را سرچ کنید در ابتدا به سراغ چه سایتی می روید؟

بی شک به سراغ سایت هایی مانند دیجی کالا و ترب می روید زیرا این برند ها در بین اکثر مردم شناخته شده هستند و این موضوع به زبان ساده بیانگر برندینگ است. به همین علت صاحبین مشاغل و خدمات می توانند به کمک محتوای ویدیویی و موشن گرافیک روند پیشرفت برندینگ خود را افزایش دهند.


افزایش نرخ فروش

زمانی که افراد به کمک تبلیغات ویدیویی جذب شما می شوند به مرور زمان همین افزایش دنبال کننده باعث می شود تا مخاطبین زیادی تبدیل به مشتری هدف شما شوند. از این رو افزایش مشتری نیز رونق کسب و کار و افزایش میزان فروش شما را به همراه دارد. هر چقدر افراد بیشتری شما را ببینند بدون شک در آینده میزان فروش بیشتری نیز خواهید داشت.


انتقال سریع اطلاعات

همان طور که در مطالب بالا تر گفته شد، توضیح دادیم که موشن گرافیک قادر است مباحث بسیار پیچیده که درکشان برای مخاطب دشوار است را به ویدیوهای جذاب تبدیل کند. امروزه افراد کمی هستند که به سراغ تبلیغات متنی می روند و زمان خود را صرف خواندن چندین پاراگراف می کنند. هنگامی که با تماشای یک محتوای ویدیویی جذاب این امکان به وجود می آید که به صورت ساده موضوعات سخت را برای کاربر بیان کرد به نظر شما دیگر کسی از محتوای متنی برای معرفی خدمات و محصولات خود استفاده می کند؟ بدون شک خیر؟!
جذابیت بصری برای بیننده

جالب است بدانید که پردازش داده های تصویری ۶۰۰۰۰ برابر سریعتر از متن هستند. بر اساس تحقیقات به دست آمده آمارها نشان می دهند که محتوای بصری مدت زمان بیشتری در ذهن مخاطب باقی می مانند و قادر هستند که در مدت زمان کوتاهی بیننده را درگیر خود کنند. زمانی که بیننده از تماشای محتوایی که منتشر کرده اید لذت ببرد آن را به اشتراک می گذارد، همین اشتراک گذاری آسان باعث می شود که افراد بیشری با کسب و کار شما آشنا شوند. به همین علت است که می توان گفت موشن گرافیک گزینه ی بسیار مناسبی برای بازاریابی مشاغل به حساب می آید.


تعرفه ی مقرون به صرفه

روش های تبلیغاتی گوناگونی وجود دارند که افراد می توانند برای رشد و توسعه ی کسب و کار خود از آن ها استفاده کنند اما شما برای معرفی خود در آن ها بدون آن که از نتیجه مطمئن شوید، باید هزینه های سنگینی را پرداخت کنید. موشن گرافیک در عین تاثیرگذاری بالایی که روی مخاطب هدف دارد بسیار مقرون به صرفه است و شما می توانید با پرداخت مبلغ کمی سفارش موشن گرافیک مرتبط با شغل خود را ثبت نمائید.


مدت زمان کوتاه ساخت موشن گرافیک

انتخاب یک تیم حرفه ای و کاربلد در هنگام سفارش ساخت موشن گرافیک از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اگر یک تیم حرفه ای را انتخاب کنید می توانید در کمترین زمان ممکن موشن گرافیک خود را تحویل بگیرید. آژانس دیجیتال مارکتینگ نماتیک با به کارگیری از موشن دیزاینر های حرفه ای به شما این اطمینان خاطر را می دهد که در کمترین زمان یک موشن گرافیک با کیفیت را در اخیتارتان قرار دهد.


اشتراک گذاری آسان

شما تنها با یک بار سفارش موشن گرافیک می توانید پس از تحویل فایل طراحی شده به راحتی آن را در بسیاری از پلتفرم های دیجیتال به اشتراک بگذارید. جالب است بدانید که بسیاری از افراد در تولید محتوای اینستاگرام خود هم از محتوای ویدیویی موشن گرافیک استفاده می کنند.


انواع موشن گرافیک

موشن گرافیک اقتصادی؛
موشن گرافیک اختصاصی؛
موشن گرافیک سه بعدی؛
موشن گرافیک موزیکال؛
موشن وایت برد؛
استاپ موشن؛
کمیک موشن؛
لوگو موشن؛
استوری موشن؛
اینفو موشن؛
موشن فتومونتاژ؛
موشن شرکتی؛

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 12 = 15