نریشن (Narration) در زبان فارسی به معنای گویندگی می باشد، در این هنر گوینده متن و یا یک قصه را در قالب یک محتوای صوتی به جهت تبلیغات، آموزش ارائه می کند، اهمیت گویندگی فراتر از تبدیل متن به یک فایل صوتی است، استفاده از نریشن در پروژه ها باعث می شود که محتوای ویدیویی شما جذابیت بیشتری برای بیننده داشته باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا با کاربرد و اهمیت نریشن در ویدیوهای تبلیغاتی بیشتر آشنا شوید.

کاربرد نریشن در تبلیغات و ویدیویی تبلیغاتی / مزایای استفاده از نریشن | ویدیوی تبلیغاتی

بسیاری از افراد مشتاق به شنیدن داستان و قصه هستند و از شنیدن اینگونه محتوا لذت می برند، نریتور با تبدیل موضوعات متنی به روایت و قصه به راحتی مخاطب را جذب محتوا می کند. زمانی که شما در ویدیوهای تبلیغاتی خود از یک نریتور با صدای گیرا بهره می برید، درک مفهوم محتوا را برای مخاطبان آسان تر می کنید، به همین علت ویدیوهای تبلیغاتی که حاوی نریشن هستند محتوای تاثیرگذار تری برای کاربر به شمار می روند.

محتواهای تصویری در ذهن مخاطب زمان بیشتری باقی می مانند و این موضوع اصلی ترین دلیل برای این است که شما از نریشن در کلیپ تبلیغاتی خود استفاده کنید. به طورکلی می توان گفت هدف اصلی استفاده از نریشن انتقال ساده اطلاعات مدنظر شما در کوتاه ترین زمان ممکن به مخاطب هدف است.

کاربرد نریشن در تبلیغات و حضور آن در انواع تبلیغات ویدیویی

نریشن باعث می شود تا بتوانید متن های کسل کننده ی تبلیغاتی که کمتر کسی پیدا می شود زمان خود را صرف خواندن آن ها کند را تبدیل به محتوای خلاقانه ای کنید. تبلیغات ویدیویی یکی از سبک های پر طرفدار محتوای بصریست که به لطف نریشن به سادگی می توان مخاطب را مجذوب تیزر تبلیغاتی کرد. تبلیغات ویدیویی در روش های گوناگونی انجام می شود که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

· موشن گرافیک تبلیغاتی

موشن گرافیک نوعی ترکیب طراحی گرافیک و انیمیشن است که موشن دیزاینر در آن به متحرک سازی کاراکترها می پردازد. ساخت موشن گرافیک به دلیل جذابیت بالایی که برای مخاطب دارد از پر طرفدار ترین روش های تبلیغات ویدیویی محسوب می شود.

باتوجه به نیاز و سلیقه ی مشتری موشن گرافیک (Motion Graphics) در انواع متنوعی طراحی و اجرا می شود. که تعدادی از آن ها عبارت اند از:

موشن گرافیک اقتصادی
موشن گرافیک اختصاصی
موشن گرافیک موزیکال
اینفوموشن
کلاژ موشن

کاربرد نریشن در تبلیغات و ویدیویی تبلیغاتی

سبک دیگری از ویدئوهای تبلیغاتی نیز وجود دارد که از گوینده در آن استفاده می شود. که در ادامه به آن می پردازیم.

· تیزر تبلیغاتی

تیزر تبلیغاتی نوعی بازاریابی ویدیویی است که با هدف گسترش کسب و کار و جذب مشتری ساخته می شود. در این نوع کلیپ تبلیغاتی از محصولات و خدمات به نحوی فیلمبرداری و معرفی می شوند که مخاطب کنجکاو شود. تیزر های تبلیغاتی ابزار بسیار خوبی برای این هستند که شما بتوانید مشتری هدف را به سمت و سوی مدنظرتان بکشانید.

تاثیر کلیپ تبلیغاتی بر رشد کسب و کار | کاربرد نریشن در تبلیغات

کلیپ های تبلیغاتی قابلیت این را دارند که به ساده ترین روش و کمترین زمان موضوع تبلیغ را به مخاطب انتقال دهند، همین امر باعث می گردد تا کاربر ویدیوی شما را بپسندد و با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارد هرچه افراد بیشتری شما را ببینند شانس دیده شدن برند شما بیشتر است! جالب است بدانید گوگل به شدت به محتوای ویدیویی علاقمند است، اگر شما در تبلیغات خود از ویدیو بهره ببرید درصد بیشتری امکان این وجود دارد بتوانید نتایج ابتدایی گوگل را برای خودتان کسب کنید. ویدیوهای تبلیغاتی تاثیر بسزایی در جلب اعتماد کاربر دارند، باوجود گسترش خرید های آنلاین هنوز هم تعدادی از افراد هستند که نمی توانند به خدمات اینترنتی اعتماد کنند، فیلم های تبلیغاتی در این مواقع موثر ترین نوع تبلیغ هستند، مخاطب با دیدن کلیپ های تبلیغاتی با شما ارتباط برقرا می کند و اعتمادش برای خرید جلب می شود.

نکات مهم برای ضبط نریشن

انتخاب نریتور حرفه ای و خوش صدا
صداگذاری به موقع به تناسب تصویر
انتخاب کلمات ساده و قابل فهم

 

هزینه سفارش نریشن

محاسبه ی هزینه ی نریشن به فاکتورهای گوناگونی مانند: گوینده، نوع و موضوع گویندگی، مدت زمان نریشن بستگی دارد. نماتیک سعی دارد با استفاده از برترین گویندگان کشور بهترین نتیجه را با کم ترین هزینه برایتان به ارمغان بیاورد، جهت کسب اطلاعات بیشتر از تعرفه ی نریشن با مشاورین مجموعه تماس بگیرید.

جمع بندی نهایی

در این مقاله سعی کردیم شما را به طور مختصر با انواع تبلیغات ویدیویی و اهمیت نریشن در آن ها آشنا کنیم، همانطور که گفته شد استفاده از نریشن در تیزر های تبلیغاتی شما را به هدفی که دارید نزدیک تر می کند. محتویات ویدیویی بدون اینکه زمان زیادی مخاطب را درگیرکنند مفهوم را به ساده ترین روش انتقال می دهند و همین موضوع باعث می شود که زمان بیشتری در ذهن افراد باقی بمانند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

27 − 20 =